בית
בחר/י קטגוריה
בחר/י עיר
בחר/י גיל

חוג קפוארה

קפוארה - חוגים ופעילויות באיזורכם

קפוארה היא אמנות לחימה ברזילאית המשלבת בתוכה יסודות ריקודיים. הקפוארה פותחה בברזיל על ידי עבדים ממוצא מערב אפריקני, היא ידועה במהירות, מגוון רחב של בעיטות, ספינים, וטכניקות ניידות. למעשה אותם עבדים פיתחו לעצמם אומנות לחימה במסווה של ריקוד. המוזיקה והשירה מהווים חלק חשוב בקביעת הקצב וסגנון המשחק. המקצב משתנה במהירות במהלך הקרבות בין השאר בהתאם לקצב השירים, החל מאיטי מאוד ועד מהיר מאוד. למקצבים השונים סגנון משחק שונה, ולחלקם שירים המיוחדים להם. במהלך הקרב, נמצא השחקן מול יריבו, מוקף במעגל שר, מתופף ומוחא כפיים. חלק מהחוויה של לחימה במעגל קפואירה העשוי להחוות לעיתים על ידי לוחם הוא מעין טראנס אליו נכנס המשתתף בקרב בעקבות התנועות הקצביות המתחברות למוזיקה הרועשת לעיתים על ידי הבאה למצב הכרתי שונה מהרגיל. תנועות בקפוארה : התנועה הבסיסית ביותר בקפואירה נקראת ג'ינגה שמשמעותה להתנודד - 'הריקוד' של הקפואירה, תנועה מצד לצד. במצב הג'ינגה הידיים מגנות על הפנים והרגליים אחת מאחורי השנייה, מכיוון שלג'ינגה שני צדדים הגוף נוטה מעט לכל צד בכל פעם. תנועה נוספת בקפוארה - פרללה הרגליים מקבילות וברגע זה מחליפים בין הידיים. תנועה בסיסית נוספת נקראת אוו - היא הגלגלון של הקפואירה.

אתר ספורטיבי מאפשר לכם לחפש פעילות קפוארה קרובה לביתכם בפשטות ובנוחות, עם ציון דרוג האיכות התאמה לגילאים וימי פעילות, פרטים נוספים על המדריך, המכון והטבות מיוחדות הניתנות במקום.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support